Партијата на Села нема да учествува на изборите на 24 април

by Фокус 11:49
11:49

Движењето за реформи на ДПА нема да учествува на закажаните избори за 24 април, одлучи денеска во Тетово централното претседаателство на партијата.

За партијата чиј претседател е струшкиот градоначалник вчерашната одлука на Собранието за организирање на избори на 24 април е противуставна.

- Advertisements -

„ДУИ веќе покажаа дека не работат за доброто на Албанците, туку нивниот легитимитет се базира на заштита на нивниот коалициски партнер ВМРО–ДПМНЕ“, изјавува Села.

Поврзани новости