Партија агитирала преку СМС, гласач возвратил дека не поддржува криминалци

by fokus 16:19
16:19

На социјалните мрежи се споделува слика од телефонска порака, каде што општинскиот огранок на еден политички субјект во Чаир, врши агитација врз граѓаните за кого да гласат, информираат од ЦИВИЛ. Од таму велат дека овој случај го нарушува изборниот молк.

Содржината на телефонската порака повикува на гласање за еден кандидат во општина Чаир. Сопственикот на телефонот, пак, гневен возвратил дека не гласа за поддржувачи на криминалот

- Advertisements -

Поврзани новости