Пари за Вагите, Рибите да не потпишуваат важни договори

by Fokus

Овен

Ќе ве заинтригира некоја нова личност и моментално ќе се обидувате да се насочите кон тоа. Не се залетувајте во новите љубовни авантури, особено ако уште ги немате решено работите со некој од минатото. Спомените кои ве мачат, може да станат препрека за нова романса.

Бик

Конечно би можеле да ја донесете одлука која долго ја одолговлегувате. Кога еднаш ќе се решите и победите себе и својата неодлучност, ќе сфатите колкава убавина има во преземањето одговорност. На тој начин ќе си подарите слобода, како на себе, така и на партнерот.

Близнаци

Сонувате, страствени сте и полни со идеи, па големи се шансите дека тоа добро ќе го уновчите. Меѓутоа, за да остварите некои поголеми цели ќе мора нешто да жртвувате, а тоа најверојатно ќе биде поврзано со вашиот приватен и љубовен живот.

Рак

Можете да сметате на поддршката од пријателите, бидејќи во изминатиот период со своето заложување и пожртвуваност го заслуживте тоа кај нив. Ве очекува потпишување на важен договор со кој вашата професионална кариера ќе тргне во друг правец.

Лав

Врската која ја држевте во тајност може да стане јавна. Партнерот ве сака повеќе отколку што вие го сакате него, но вие не уживате во тоа. Неговите очекувања за вас ви стануваат оптеретување, па ова ќе ви биде многу силна причина сериозно да размислите за разделба.

Девица

Тежнеете кон слобода, меѓутоа, подобро е да се воздржите, бидејќи не е поволен период за бунт. Дисциплинирано и на време завршувајте ги обврските, само така ќе избегнете напнати ситуации.

Вага

На повидок е финансиска добивка која ќе ја ублажи напнатоста кај вас, која веќе некое време ве мачи. Не се затрувајте со нови обврски, туку денот поминете го со помалку активности. Одлежете сè што може да се одложи.

Шкорпија

Имате многу планови и очекувајте набрзо да почнат да се реализираат некои од нив. За жал, денес не ви следуваат крупни чекори, освен што неколку туѓи искуства ќе ве наведат да размислите дали тој пат кој сте го смислиле е најповолен за вас.

Стрелец

Не го добивте очекуваниот одговор во врска со работата кој многу ве заинтригира. Сепак, очекувајте новина која ќе ја загрее надежта дека не е сè завршено. Пред вас е сериозен разговор и најдобро е на време да се подготвите.

Јарец

Ве нервира тоа што член од семејството се меша во вашите одлуки. Ќе ги образложите своите идеи, амбициозно ќе започнете разговор, кој, потоа, ќе се заврши катастрофално. Вашите вербални вештини денес не се на завидно ниво, повлечете се.

Водолија

Полни сте со разбирање за другите луѓе, сепак, внимавајте бидејќи ви следуваат понуди во кои некои ветуваат голема финансиска добивка. Денес, внимавајте со парите, бидејќи се залетате коцката ќе падне токму на таа страна на која најмалку очекувате.

Риби

Доколку се најдете во можност да потпишувате некои документи, бидете внимателни, бидејќи може да ви се подкраде грешка која подоцна нема да можете да ја поправите. Вашето променливо расположение може да го збуни партнерот и да го наведе да помисли дека повеќе не го сакате.

Поврзани новости