Папата донира 100 илјади евра за мигрантите

by Fokus 22:53
22:53

Папата Франциск донира 100.000 евра за мигрантите заглавени на полско-белоруската граница, соопшти Светата столица.

„Светиот Отец одлучи да испрати донација од 100.000 евра за помош на групи мигранти заглавени на границата меѓу Полска и Белорусија“, се вели во соопштението на Дикастеријата за промоција на интегрален човечки развој, бегалско тело на Светата столица.

Поврзани новости