Пандов: Со последните апсења, Заев сака само да си го набилда рејтинтог

by fokus 11:05
11:05

Поранешниот функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во синоќешното гостување на „24 анализа“ на ТВ 24, упати критики кон актуелната власт за последните приведувања на поранешни функционери.

„Последните апсења се само со една и единствена цел – Зоран Заев и СДСМ да го набилдаат рејтингот. Почнувајќи од 27 април, 2017 година до ден денешен, основната алатка со којашто се служи оваа хунта, е Заев да покаже дека спроведува власт, право и правдина“, истакна Пандов.

- Advertisements -

Поврзани новости