Пандов: Оваа кампања е досадна, ПР тимовите не се потрудиле доволно!

by fokus 10:12
10:12

Поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ и аналитичар, Александар Пандов, во синоќешното гостување на „Само вистина“ на Канал 5, ја оцени претседателската кампања како досадна.

„Мислам дека мал хендикеп за оваа кампања е тоа што имаме само претседателски избори. Можам да кажам дека кампањата е малку досадна, а ПР-тимовите не се потрудиле доволно. Мала надеж влеваат настапите на лидерите на двете најголеми политички партии“, истакна Пандов.

- Advertisements -

Поврзани новости