Пандев со силна порака: Напред момци Македонци!

by Fokus

Најдобриот македонски фудбалер и некогашен репрезентативец, Горан Пандев даде силна поддршка преку социјалните мрежи за неговите довчерашни соиграчи од националниот тим.

Натпреварот помеѓу Италија и Македонија се игра вечерва од 20.45 часот и е првата пречка пред нашата селекција за евентуален пласман во финалето за учество на СП во Катар.

„Forza момци Македонци“, напиша Пандев на социјалните мрежи и никогаш не ја криел радоста што репрезентацијата е повторно на големата врата во Европа.

Фото – ФФМ

Поврзани новости