Пандев остана без тренер

by fokus 14:27
14:27

Калчолигашот Џенова денеска го разреши тренерот Аурелио Андреацоли, објави прес-службата на клубот.

За тимот на Џенова настапува капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Во медиумите се појавија кандидатите за наследник на 65-годишниот тренер. Како главни претенденти се јавуваат Масимо Карера и Тиаго Мота.

По осум кола во Серија А, Џенова е на претпоследното место со само пет бода.

Поврзани новости