(ФОТО) Пандев и Мрме ги прекршиле ковид-протоколите

by Fokus 11:27
11:27

Селекторот и капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски и Горан Пандев, по вечерашниот натпревар на ЕУРО 2020, против Украина, го прекршиле ригорозниот ковид-протокол.

Моментот го уловиле романските медиуми,  кога тие заедно со сопругите биле на вечера во луксузен ресторан и го напуштиле „меурот“. Прашање е дали и како ќе реагира УЕФА, бидејќи селекторот и капитенот ги прекршиле ковид-протоколите.

- Advertisements -

Поврзани новости