Пандев доби холандски дрес со негово име

by Fokus 18:22
18:22

Македонскиот фудбалски репрезентативец и легенда, Горан Пандев доби подарок од домашната селекција пред денешниот натпревар.

Популарниот Гоче доби холандски дрес од капитенот на „лалињата“, Џорџино Вајналдум со неговото име со испишана бројка 122, колку што Пандев одигра за нашиот национален тим.

Поврзани новости