Панчо Минов: Си ја вршам пратеничката работа, не сум ја напуштил коалицијата „За подобра Македонија“

by Fokus 09:05
09:05

„Пратеникот си ја врши работата за што е избран. Неговото место е во Парламентот. Присуството во Собрание не значи дека сум ја напуштил коалицијата „За подобра Македонија“, напиша на Фејсбук пратеникот Панчо Минов, кој е член на  ГРОМ, која пак е дел од коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ.

Минов вчера учествуваше во работата на собраниска комисија за политички систем.

- Advertisements -

Поврзани новости