Панчо Минов од ГРОМ не го бојкотира Собранието

by Fokus 16:12
16:12

Пратеникот Панчо Минов кој доаѓа од ГРОМ и е дел од коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, денеска се вклучи во работата на Собранието.

Тој присуствуваше на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците каде се разгледуваат измени на закони за администрацијата и законот за амнестија.

- Advertisements -

Минов се уште не се изјаснил како ќе делува во Парламентот, со оглед на тоа што „вмровците“ еќе неколку недели ја бојкотираат работата на Собранието и на комисиите.

Поврзани новости