Панчевски: Во животот сум украл само едно количе од градинка!

by fokus 23:08
23:08

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски ги отфрла обвинувањата дека имал криминално досие, отворено уште во средношколските денови.

-Се сеќавам во градинка еднаш украдов едно количе. Можеби и тоа ќе излезе во јавноста. Што да кажам…на човековата глупост и нема крај!– вели Панчевски во изјава за Фокус.

- Advertisements -

Инаку, порталот А1он тврди дека поседува документи за досие на Панчевски, според кои претседателот на судот учествувал во улични кражби на радија, мегафони и решоа. Според порталот, Панчевски последен пат го дополнил досието пред 11 години, за дело  „насилство”.

На прашањето на Фокус за ова дело, Панчевски рече: Немам намера да коментирам поединечно за сите обвинувања. Кажав што имам да кажам.

И.К

Поврзани новости