Панчевски изнесувал документи од судот

by fokus 21:56
21:56

Иако му истече мандатот како претседател на Кривичниот суд и во моментов е на годишен одмор, Владимир Панчевски денеска се појавил на работа и земал документација, јави Макфакс. 

Вработените биле изненадени од посетата на Панчевски и не знаеле зошто експретседателот е дојден во судот.  Судски извори за Алсат-М, брифираат дека Панчевски го барал документот со кој минатиот месец дал унапредување на службеник на повисока позиција,а за кое вработените во судот бараа поништување на одлуката.

- Advertisements -

Една од кривичните пријави за Владимир Панчевски пак, е поврзана со незаконско унапредување.

Од судот ниту потврдија ниту демантираа дека Панчевски бил во судот. Инаку, неговиот мандат истече во неделата, а за в.д. претседател на судот е назначена судијката Татјаана Михајлова.

Поврзани новости