Палевски: Мијалков ми се закани дека ќе ме стави во буре со киселина

by Фокус 21:31
21:31

Љупчо Палевски, претседател на партијата Трета,  обвини дека премиерот Зоран Заев и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков стојат зад нападот врз него извршен пред неколку две маскирани лица со шипки.

Притоа, тој изјави дека Мијалков дека му се заканувал оти ќе го стави во буре со киселина.

- Advertising -

-За ова имам и сведоци, подготвени на суд, на кое место и кога ми се заканил дека планира да ме стави во буре со киселина да не постојам – рече тој на Алфа.

Поврзани новости