Паднато дрво го блокира сообраќајот на Илинденска

by fokus 13:04
13:04

На булеварот Илинден сообраќајот е блокиран затоа што невремето бутна дрво по ширината на коловозот. Фотографијата објавена на социјалните мрежи е снимена помеѓу бараките на Град Скопје и Министерството за одбрана.

Краткотрајното но силно невреме предизвика бројни последници и штета насекаде низ Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости