Паднал од велосипед, па го каснало куче

by fokus 11:36
11:36

Вчера во 16:00 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.Г. (18) пријавил дека на 01.06.2018 година во 20.00 часот на ул. „Палмиро Тољати“ управувал велосипед и паднал на коловоз кога бил нападнат од куче-скитник.

После тоа, со друго возило, тој бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и му биле констатирани тешки телесни повреди.

- Advertisements -

Поврзани новости