Падна првиот снег во земјава

by Fokus 17:07
17:07

Утрово во земјата падна првиот снег на планината Кораб, со највисокиот врв во нашата држава, Голем Кораб, со висина од 2.764 метри надморска височина.

Снегот дојде по намалувањето на температурите и интензивни врнежи од дожд, проследени со ветер, кои беа присутни во овој најзападен дел на државата.

- Advertising -

Поврзани новости