Падна првиот снег во Крушево (ФОТО)

by Fokus 01:10
01:10

Во доцните вечерни часови, врнежи од снег го зафатија највисокиот град на Балканот, Крушево.

Иако можеби неочекувано за овој период од годината, климата во Крушево и студеното време си го направија своето. Ова секако ќе ги израдува крушевчани, кои полека, но сигурно се подготвуваат за зимската сезона.

- Advertisements -

Во текот на зимските месеци, Крушево е едно од најпосетените места во Македонија, пред се поради чистиот воздух, пријатното време и историјата што ја има овој град.

Фотографија – Фејсбук „Монтана Палас“

Поврзани новости