Падна првиод снег во Белград

by Fokus 09:55
09:55

Во Белград рано утрово почна да паѓа првиот снег во оваа сезона.

Забележано е дека снегот почнат да паѓа околу 6.00 часот, но не се задржува на улиците. Во Србија денеска ќе биде претежно облачно и ладно.

- Advertisements -

Поврзани новости