Отворена книга на жалост за загинатите во невремето

by fokus 13:44
13:44

Градот Скопје денеска отвори книга на жалост за загинатите во катастрофалното невреме што го погоди градот.

Книгата ќе биде поставена во просториите на Советот на Град Скопје и сите граѓани што сакаат ќе можат да се запишат до 21 часот денеска.

Во големото невреме вкупно 22 лица го загубија животот.

Поврзани новости