Отстранети шаторите пред Собрание

by fokus 17:55
17:55

Шаторите пред Собранието коишто синоќа ги поставија демонстрантите  од движењето „За заедничка Македонија“, пред неколку моменти се отстранети, пренесува Алсат М. Отстранувањето е направено на мирен начин од страна на мал број на луѓе.

Инаку, пред Собранието денеска е мирно. За насилство минатата ноќ полицијата досега уапси осум лица.

 

Поврзани новости