Отруени кучиња во Пехчево

by fokus 11:45
11:45

Се чини дека уличните кучиња се уште се непријател на човечката рака. Утрово, неколку кучиња беа пронајдени мртви низ улиците на Пехчево.

Со ова, продолжува уништувањето на уличните кучиња, а отров продолжува да се расрфла низ сите градови во Македонија. Масовното труење на кучињата зеде голем замав по минатогодишната случка, откако ротвајлер искаса девојче во Аеродром, по што го крена гневот кај жителите на Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости