Отпуштен руски генерал пронајден мртов

by Фокус

Генерал-мајор Владимир Макаров, поранешен заменик-директор на Центарот за борба против екстремизмот на руското Министерство за внатрешни работи, е пронајден мртов во селото Голиково во близина на Москва.

Иако оваа информација се уште не е официјално потврдена, ја објавија повеќе медиуми, меѓу кои и руската државна новинска агенција Тасс.

Телеграмскиот канал VChK-OGPU ги цитира роднините кои велат дека Макаров паднал во депресија откако ја изгубил работата.

Поврзани новости