Откриен убиецот на бездомникот од Битола

by fokus

Педесет и тригодишниот П.А. од Битола е осомничен за убиство кое е извршено ноќта помеѓу 24 и 25 минатиот месец, пренесе ПлусИнфо.

Тој со тврди предмети му нанел смртоносни повреди на С.Д. (48) од Битола, со кого заедно живеел во куќа на улицата 4 Ноември во Битола.

По убиството, тој тврдел дека биле нападнати додека спиеле, а тој едвај успеал да се спаси.

Поврзани новости