Откажано чистењето и хлорирање на резервоарот Драчево поради непристапен терен

by fokus 14:46
14:46

Јавното претпријатие Водовод и канализација известува дека е откажана најавата за чистење и хлорирање на резервоарот Драчево.

Од таму наведуваат дека поради врнежите од дожд, теренот е непристапен.

Поврзани новости