Отказ за негувателката што попари девојче со кафе

by fokus 18:00
18:00

Негувателка со врело кафе изгорела пет годишно дете во градинка во Скопје. Кафето на учителката и се истурило додека поминувала покрај креветчето  во кое било девојчето. Детето се здобило со изгореници од прв степен во пределот на очите и левата јаболчница. Директорот на градинаката најави отказ за негувателката.

Инцидентот се случил вчера околу пладне додека децата спиеле во објектот „Чекорче” кој е во состав на градинката „Срничка“во Аеродром. Случајот во полиција го пријавила 33 годишната мајка на девојчето.

- Advertisements -

Директорот на градинката Јоаким Димулков најави дека подготвува отказ за наставничката.

Поврзани новости