Откако средношколците решија да кампуваат пред МОН, експресно повикани на средба

by Фокус 10:54
10:54

Тројца претставници на Средношколскиот пленум се поканети на средба во МОН, само еден час откако почнаа со поставување на кампот пред зградата во која е сместено ресорното министерство.

Поради игнорантскиот однос од ресорното министерство, средношколците одлучија од денеска да спијат под отворено небо и ќе кампуваат пред МОН. Тие најавија дека бојкотот во училиштата продолжува, со тоа што учениците ќе ја бојкотираат наставата, а по завршувањето на часовите ќе се приклучат на кампот.

Поврзани новости