Отишол да пазарува, продавачот го претепал

by Fokus 16:17
16:17

Продавач го нападнал купувачот во продавницата во која отишол да пазарува, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 19,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.О.(22) пријавил дека истиот ден околу 18,30 часот на булеварот “Партизански Одреди”, пред продавница во Трговскиот центар Антико бил физички нападнат од страна на вработен во продавницата. Откако пријавителот се обидел да пазари во продавницата, сторителот започнал вербално да го навредува по што физички го нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости