Отишла кај другарка на гости, останала да живее со нејзиниот малолетен брат

by Fokus

Триесет и седумгодишна жена од Шутo Оризари пријавила во полиција дека нејзината малолетна ќерка го напуштила домот. Била со другарка. Подоцна родителтите на девојчето добиле порака дека девојчето ќе останe кај другарката и ќе живее со нејзиниот малолетен брат.

Откако била пронајдена малолетничката објаснила дека е во љубовна врска со момчето.

„ На 18.03.2023 во 22.10 часот 37-годишна скопјанка пријавила дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила од домот на подрачјето на Шуто Оризари заедно со нејзината другарка. Според пријавеното, родителите подоцна добиле порака дека ќерка им ќе остане да живее со малолетниот брат на другарката, во нивниот дом. Откако била пронајдена, малолетничката кажала дека била во љубовна врска со малолетникот и имала сексуален однос со него. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР:

Поврзани новости