Освежи го летото со Baileys Strawberries & Cream

by Fokus

Ако сакате вистинско летно освежување, а притоа сте љубител на колоритни, свежи, овошни пијалаци, ние го имаме совршениот пијалак за вас!

Отсега, во портфолиото на Гемак, омилениот крем ликер е достапен и во ново летно издание, Baileys Strawberries & Cream.

Baileys Strawberries & Cream е единствено доживување од вкусови на свежи јагоди во комбинација со препознатливиот вкус на Baileys Original Irish Cream, кремаст, раскошен и сезонски ликер, кој без сомнение ќе ги задоволи вкусовите и на најпрефинетите сладокусци.


Baileys Strawberries & Cream совршено се вклопува во летните освежителни коктели, но е и одлична комбинација за сите сезонски десерти и сладолед.

Овој ликер ќе биде достапен само во период на летото. Затоа нарачајте веднаш Baileys Strawberries & Cream на веб продавницата на Гемак и уживајте во летото!

ПР

Поврзани новости