Освен исклучување, Антиќ доби и парична казна поради вербален напад кон судиите

by Фокус 15:10
15:10

Македонскиот кошаркар на Црвена Ѕвезда, Перо Антиќ, ќе мора да плати мказна од околу 660 евра поради приговор кон судиите и исклучувањето на вчерашниот меч на белградскиот клуб против ФМП.

Инаку, неговиот тим поведe во финалната серија на српскиот шампионат против ФМП, откако синоќа победија со 84:83.

- Advertisements -

На натпреварот, Антиќ доби две технички грешки и исклучување поради бурната реакција кон судиите на 8 минути пред крајот по прекршок врз центарот на противникот, Мајкл Оџо.

Поврзани новости