Осумнаесетгодишник додека седел на клупа го нападнале и го ограбиле

by Fokus 17:43
17:43

Три непознати лица синоќа на улицата Руѓер Бошковиќ извршиле разбојништво врз 18-годишниот Б.Б. од Скопје.

МВР информира дека Б.Б. додека седел на клупа во парк му се приближиле лицата и едното од нив со употреба на физичка сила, му го скинал златниот синџир, му го украл мобилниот телефон и 1.500 денари. Тој случајот во полиција го пријавил во 22 часот.

Поврзани новости