Осумгодишно дете прегазено пред Шарената џамија во Тетово

by Fokus 10:54
10:54

Дете на осумгодишна возраст е тешко повредено откако било прегазено во близина на Шарената џамија во Тетово и веднаш било префрлено во Тетовската клиничка болница.

„Во Тетово, на улицата „Илинденска“ во близина на „Шарена џамија“ било повредено осумгодишно дете. Според информациите на СВР Тетово, додека поминувало улица, во него удрил автомобил „фолксваген-поло“ што го управувал Х. И. од тетовското село Непроштено. Детето набрзо по несреќата било пренесено во Тетовската клиничка болница, каде заради здобиените повреди е зaдржано на лекување“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости