Осум кандидати за градоначалници на Скопје, меѓу нив Ванчо Шехтански од ТМРО и Марија Џонс од Левица

by Fokus 13:30
13:30

Ванчо Шехтански, претседателот на ТМРО е кандидат за градоначалник на град Скопје. Вчера, неговата партија ја поднесоа кандидатурата заедно со советничката листа за Советот на град Скопје.

Освен за Скопје, ТМРО поднесоа кандидатури за градоначалници и советнички листи во скопската општина Аеродром, во Кавадарци, Штип, Кичево…

- Advertising -

Исто така, како кандидат на Левица за градоначалник на Скопје ќе биде преведувачката Марија Џонс, која беше жесток борец против, како што тврдеше пред неколку години, неправедниот закон за хонорарци.

Вкупно осум кандидати ќе се борат за градоначалничката фотеља во Скопје.

Поврзани новости