Оставките се кај Велјаноски, нека ги верификува кога сака!

by Фокус

Оставките на пратениците од опозицијата се кај Трајко Вељаноски и нека престане да се заканува, не мора да чека до 8-ми октомври, може кога сака да ги верификува, изјави денеска пратеничката од СДСМ,  Рената Дескоска.

– Пратениците од опозицијата не ги прифатија пратеничките мандати и не учествуваат во работата на Собранието се додека не се создадат услови за враќање на демократијата и одржување на фер и демократски избори. Ова се одлуки донесени од највисоките тела на опозициските партии додаде Дескоска.

Поврзани новости