Останаа уште 40 карти за ,,Златна бубамара” која се одржува вечерва

by fokus

Манифестацијата ,,Златна бубамара на популарноста” по 26-ти пат ќе се одржи вечерва во салата Борис Трајковски во Скопје, со почеток од 20 часот, а останале уште 40 билети.
Истите може да се купат во цвеќара Розе Веро 2 во Тафталиџе.

Настанот кој секоја година и нуди неколкучасовна забава на публиката, и на сатиричен начин ја прикажува изминатата година, годинава ќе трае три часа, а мотото е ,,Да ги наполниме батериите на евтина струја”.

Организаторот, Ранко Петровиќ објави фотографии од генералната проба, заедно со хрватскиот музичар Џибони, кој вечерва ќе биде еден од учесниците на настанот.

Вики Клинчарова

Поврзани новости