Осомничените за обид за убиство тврделе дека го спасувале Села?

by fokus 20:55
20:55

Извори од Основниот Суд за ТВ21 рекле дека двајцата осомничени за убиство во обид со умисла пред судијата изјавиле дека го спасувале Зијадин Села, иако видео снимките од 27 Април покажуваат сосема нешто друго.

На двајцата им е изречена мерка притвор од 30 дена, а ќе им се суди за кривично дело обид за убиство со умисла, дело казниво со најмалку 5 години затвор.

 

Поврзани новости