Осомничениот за убиството на жената во Гостивар сам се пријавил во полиција

by Fokus 23:28
23:28

Tриесет и осумгодишниот Б.Г. вечерва сам се пријавил во полициската станица Чаир дека е извршител на убиството на скопјанката Сенада Р. (27) кое изутрината се случи во Гостивар, информираа од МВР.

Според полицијата, 38-годишниот маж претходно бил во вонбрачна врска со починатата, а од прибавените докази во текот на денот, скопјанецот е единствен осомничен.

Тој во текот на вечерта по извршениот разговор ќе биде пренесен за Гостивар.

- Advertising -

Поврзани новости