Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

by fokus

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави шефот на регионалната полиција во градот Русе, Теодор Атанасов.

– Нашата работа продолжува. Засега нема факти и околности што можеме да ги објавиме. Романскиот државјанин ќе биде ослободен, рече Атанасов.

Поврзани новости