Осогово се налути на Мурињо: Предавник!

by fokus 17:02
17:02

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо беше претставен како нов тренер на Тотенхем, откако клубот му врачи отказ на Маурисио Покетино.

Македонскиот второлигаш Осогово го нарече Мурињо „предавник“, откако пред неколку месеци, клубот од Кочани стапи во контакт со агентот на Мурињо и го покани да биде тренер на клубот од истокот на Македонија.

Мурињо во изминатиот период се поврзуваше со многу екипи, но на крајот реши повторно да се врати во Премиер лигата, откако претходно го водеше Манчестер јунајтед.

 

Поврзани новости