Османи утре на средба со Коѕијас во Атина

by Fokus

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, утре ќе оствари работна посета на Атина.

Во рамките на посетата, вицепремиерот Османи ќе има одвоени средби со Никос Коѕијас, министер за надворешни работи на Република Грција, како и со заменик министерот за надворешни работи задолжен за европски прашања и меѓународни економски односи, Јоргос Катругалос.

Поврзани новости