Османи со сочувство до семејствата на загинатите во земјотресот во Мароко

by fokus

Министерот за надворешни работи Бујар Османи изрази сочувство до семејствата на жртвите во катастрофалниот земјотрес во Мароко, во кој загинаа над 800 луѓе.

-Шокиран сум од синоќешниот разорен земјотрес во Мароко со стотици жртви. Искрено сочувство до семејствата на загинатите и желби за брзо закрепнување на повредените,објави Османи на социјалната мрежа „Икс“.

Поврзани новости