Османи: Постои расположение кај СДСМ и ДУИ за соработка на локалните избори

by Fokus 14:47
14:47

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи истакна дека помеѓу СДСМ и ДУИ постои расположение за соработка на локално ниво.

– Ние веќе имаме соработка и на државно ниво, и соработката на таа коалиција сакаме да продолжи. Тоа е европска коалиција што треба да ја насочи државата на патот кон Европската унија, и сметам дека тоа е позитивно – рече Османи.

- Advertising -

 

Поврзани новости