Османи очекува и ВМРО-ДПМНЕ да гласа за Законот за јазици

by fokus 20:13
20:13

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека очекува Законот за јазици да се најде на дневен ред околку 13 септември.

-Законот е доставен до Собрание, нашите информации се дека ќе биде ставен на дневен ред некаде 13 септември и очекуваме брзо да се усвои, бидејќи законот е со европско знаменце. Тука процедурите се дефинирани. Очекуваме сите политички партии да гласаат позитивно за овој закон, изјави Османи.

- Advertising -

 

 

Поврзани новости