Османи најави пов план наречен „18“

by fokus 18:56
18:56

Вицепремиерот Бујар Османи најави дека за неколку дена стартува новиот владин план „18“, кој ќе следува по планот 3-6-9.

По 3-6-9 кој е реализиран над 90 проценти веќе се воспоставува новата рамка за новите реформски приоритети кои земјава мора да ги исполни на патот на евроинтегративните процеси до крајот на годинава, вели Османи.

Вицепремиерот истакна  дека новата цел е мошне блиску а тоа е јунскиот самит во Софија од каде Владата очекува датум за почеток на преговорите.

Поврзани новости