Османи кон Коѕијас: Правевме историски пат за двете наши земји, имавме историски моменти…

by Fokus

Помалку изненадувачка беше одлуката за оставка на шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, кој во текот на вчерашниот ден се реши на ваков чекор. Порака до Коѕијас испрати вицепремиерот Бујар Османи на својот Твитер налог.

„Постојат неколку моменти во животот кои може да се именуваат како историски. Почитуван Никос Коѕијас, имавме задоволство заеднички да создаваме такви моменти, правејќи историски пат за двете наши земји. Драг пријателе,  благодарам за сè!“, напиша Османи.

Поврзани новости