Османи: ЕУ може да биде спокојна, Македонија и ја чува границата

by fokus 22:58
22:58

Македонија е позитивната приказна, вели Бујар Османи, бидејќи се покажала како кредибилен партнер на Европската унија. Османи вели дека Унијата може да биде спокојна бидејќи Македонија ја чува нејзината граница.

Ова тој го изјави во вечерашното гостување на телевизија 21.

- Advertisements -

Поврзани новости