Ослободителна пресуда за битолчанецот кој го уби поранешниот зет

by fokus

Ослободителна пресуда денеска доби битолчанецот кој во февруари го уби поранешниот зет, откако тој со мачета му упаднал во семејната куќа и и се заканувал на поранешната сопруга. Тогаш таткото на девојката пукал со пиштол и го убил поранешниот зет, 44-годишниот С.С.

Веста за „Фокус“ ја потврди синот на осомничениот.

-За нас како фамилија ова значи конечно мир и реална правда после 8 месеци поминати низ пекол, ни изјави Јоцо Ѓоргиевски, кој додава дека неговиот татко сега ќе излезе од притвор.

Осомничениот се бранеше дека во самодбрана и во одбрана на својата ќерка пукал кон зетот.

Поврзани новости