Ослободен демонстрантот, задржани чаталите и боите

by fokus 10:04
10:04

Приведениот демонстрант што го возеше комбето што ги предводи маршовите на „Шарена револуција“ во Скопје, ноќеска е пуштен на слобода откако е извршен претрес на возилото по обезбедениот судски налог.„оштетување на туѓи предмети“, а при претресот во комбето во полициската станица „Пролет“ биле пронајдени неотпакувана боја, неотпакувани водени детски пушки, и неупотребени ваљци и се беше запленето.

Поврзани новости